FAQ/WSPARCIE

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dział ten umożliwi zapoznanie się z naszą firmą oraz  produktami wytwarzanymi w naszym zakładzie.

Jeśli masz inne pytanie napisz do nas z chęcią odpowiemy na nie telefonicznie lub e-mailowo. Czekamy na Twój kontakt. Kontakt

Dobór urządzeń grzewczych należy powierzyć specjaliście tylko w takim przypadku inwestor osiągnie pełne zadowolenie z zakupionego produktu. Najlepiej skontaktować się z naszym doradcą pod telefonem infolinii 801 00 96 95 lub innym podanym w kontakcie. W trakcie rozmowy doradca zapyta o podstawowe dane obiektu tj. wymiary przyziemia, wysokość budynku, oczekiwania temperaturowe inwestora, czy promienniki podczerwieni mają ogrzewać cały budynek czy tylko wyznaczoną strefę lub stanowisko, konieczne jest w takim przypadku podanie wymiarów ogrzewanej strefy.

Promienniki podczerwieni ze względu na ich charakterystykę działania przyczyniają się do ograniczenia kosztów związanych z ogrzewaniem, szczególnie jest to zauważalne w przypadku ogrzewania obiektów wielkokubaturowych. Ogrzewanie hal tym sposobem przynosi wymierne oszczędności ekonomiczne. Przykładem mogą tu być typowe hale fabryczne słabo izolowane, wysokie z często otwieranymi bramami transportowymi,  w których konieczne jest ogrzanie tylko niewielkiej części przeznaczonej na produkcję. Potwierdzeniem ukazującym wymierne oszczędności może być zrealizowany przez naszą firmę obiekt hali Zakładów Taboru Kolejowego (zdjęcia z tej realizacji mogą Państwo obejrzeć w galerii), w którym dzięki zastosowaniu promienników ograniczono koszty ogrzewania w jednej z hal o ok 60%!

Promienniki ciepła TERM2000 zasilane są w zależności od typu urządzenia prądem jedno dwu lub trójfazowym. W zakładce produkty zamieściliśmy karty katalogowe w formacie pdf na których znajdują się informacje na temat wymagań instalacji elektrycznej. Ważną informacją dla klienta jest fakt, iż promienniki ze względu na ich charakterystykę pracy „posiadają” prąd rozruchu. W związku z tym zabezpieczenie obwodu powinno być odpowiednio zwłoczne. Na każdym bezpieczniku w Państwa rozdzielni elektrycznej znajdą Państwo oznaczenie literowe A lub B, C etc. (oznaczające czas zwłoki) oraz wartość zabezpieczenia, jeśli te wartości będą niezgodne z podanymi w kartach katalogowych konieczny jest kontakt z państwa elektrykiem. Najczęściej promienniki wymagają zabezpieczenia zwłocznego oznaczonego symbolem „C”. Reasumując, jeśli promiennik ciepła po podłączeniu do instalacji nie zadziała w pierwszej kolejności należy sprawdzić wartość zabezpieczenia obwodu elektrycznego. W przypadku zastosowania regulatorów mocy np TERMcontrol 4,0 prąd startowy niwelowany jest przez układy „soft start” sterownika.

Aby urządzenie było bezpieczne w stosowaniu na zewnątrz obiektów (także pod zadaszeniem) konieczne jest wybranie promiennika odpornego na warunki atmosferyczne. Przy każdym urządzeniu znajduje się informacja o klasie szczelności produktu (parametr IP). Do stosowania na zewnątrz zalecamy typy urządzeń w klasie szczelności IP65 – wodoszczelne. Są to promienniki podczerwieni w pełni odporne na zalewnie wodą z każdego kierunku.

Emitery montowane w urządzeniach mają żywotność 5000/7000 godzin. Według danych producenta emiterów HeLeN efektywność działania nie zmniejsza się wraz liczbą przepracowanych godzin. Zatem jeśli dbamy o urządzanie, eksploatujemy je zgodnie z instrukcją użytkowania a w szczególności dbamy o czystość emitera i odbłyśnika to promienniki zachowują skuteczność przez cały okres „życia” emitera.Treść Elementu

Promienniki podczerwieni to urządzenia grzewcze stosowane na całym świecie od wielu lat. Promienniki ciepła TERM2000, mimo iż działają na zasadzie ogrzewania słonecznego nie emitują promieniowania w zakresach widma elektromagnetycznego szkodliwego dla zdrowia. Promienniki średniofalowe TERM2000 IRspa®  produkowane przez naszą firmę stosowane są, jako urządzenia  grzewcze m.in. w  kabinach infrared wspomagając leczenie i odnowę biologiczną. Innym aspektem bezpieczeństwa promiennika to jego budowa i wykonanie zgodne z obowiązującymi normami. W tym zakresie także promienniki podczerwieni TERM2000 są w pełni bezpieczne dla użytkownika. Potwierdzają to certyfikaty wydane przez Państwowy Zakład Higieniczny, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i są to: certyfikat CE  znak B oraz atest PZH.

Tak, produkowane przez naszą firmę promienniki podczerwieni IP65 IP67 wyposażone są w emitery odporne na szok termiczny, zatem bez ryzyka ich uszkodzenia można je polewać wodą.

Tak, element grzewczy, jakim jest żarnik można wymienić na nowy, należy jednak pamiętać by zachować określoną przez producenta moc. W firmie TEOTERM można zakupić potrzebne do wymiany żarniki przy składaniu zamówienia należy podać symbol promiennika ciepła lub numer fabryczny produktu.

Promienniki podczerwieni montujemy w zależności od typu urządzenia w poziomie (ustawienie horyzontalne) lub w pionie (ustawienie vertikalne). Emitery zastosowane w lampie grzewczej  różnią się budową w zależności od ich przewidzianego  sposobu montażu. Zamontowanie promiennika, który nie jest do tego przeznaczony, w pionie spowoduje szybkie jego uszkodzenie. Oczywiście w naszej gamie produktów znajduje się wiele typów promienników do pionowego montażu i są one zawsze oznaczone literą „V” na końcu oznaczenia modelu np. TERM2000 RCA200V.

Tak promienniki IRspa / RCA Vit nadają się również do ogrzewania pomieszczeń choć nie jest to ich główne zadanie.

Natomiast ze względu na znaczne zagęszczenie strumienia ciepła o dużym udziale IR-A nie można stosować promienników przeznaczonych do ogrzewania w kabinach infra red. 

Wsparcie serwisowe dla promienników TERM2000.

SERWIS – programowanie sterowników w promiennikach TERM2000 COLOR

KATALOG EMITERÓW Dr.Fischer 

Promienniki - pliki do pobrania