Ogrzewanie zakładów produkcyjnych

Ogrzewanie hal produkcyjnych

Ogrzewanie promiennikowe hal produkcyjnych przy użyciu promienników ciepła TERM2000 może być realizowane zarówno jako:

  • ogrzewanie całościowe
  • ogrzewanie strefowe
  • ogrzewanie stanowiskowe

Promienniki w ogrzewaniu całościowym są ekonomiczne przede wszystkim w przypadku hal o dużej wysokości, słabej izolacji, użytkowanych czasowo lub z dużą wentylacją wynikającą z częstego otwierania bram. Jeżeli choć jeden z powyższych elementów użytkowania hali występuje to promienniki będą bardziej ekonomiczne od systemów konwekcyjnych.

Zdecydowanie tańszą wersją jest ogrzewanie wydzielonych stref  lub stanowisk. Sposób ten wykorzystuje walory które oferują nam promienniki czyli natychmiastowe przekazywanie ciepła w ściśle określone miejsca. W większości przypadków udaje nam się zaprojektować system w taki sposób aby klient poniósł jak najmniejsze koszty przy zakupie i eksploatacji systemu.

„Nie ma złych systemów są tylko niedopasowane do potrzeb klienta”. Gwarantujemy że dobrany przez nas system grzewczy spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź również: ogrzewanie ogrodu zimowego, promienniki ciepła do domu

Ogrzewanie zakładów produkcyjnych

Ogrzewanie promiennikowe całościowe

Przykład ogrzewania całościowego w hali produkcyjnej MAN, w tym przypadku inwestor zlecił zaprojektowanie i wykonanie systemu grzewczego który miał przejąć funkcję grzewczą istniejącego systemu konwekcyjnego dla linii montażu podwozi samochodów ciężarowych.

promienniki w hali produkcyjnej

Ogrzewanie promiennikowe strefowe

Przykład ogrzewania strefowego w hali produkcyjnej, w tym przypadku inwestor zlecił zaprojektowanie i wykonanie systemu grzewczego który miał za zadanie dogrzewać pracowników w strefie montażu podzespołów.

Ogrzewanie zakładów produkcyjnych

Ogrzewanie promiennikowe stanowiskowe

Przykład ogrzewania stanowiskowego w hali produkcyjnej, w tym przypadku inwestor zlecił zaprojektowanie i wykonanie systemu grzewczego który miał za zadanie dogrzewać pracowników na stanowisku pracy. Ze względu na rygorystyczne wymogi co do higieny zastosowaliśmy tu promiennik IP67 który w łatwy sposób można czyścić przy użyciu strumienia wody i detergentów.

Promienniki dedykowane do ogrzewania w zakładach przemysłowych powinny spełniać oczekiwania klienta w zakresie skuteczności, jakości jak i ceny zakupu. Dla tej grupy odbiorców dedykujemy promienniki ciepła TERM2000 Econos

Hale przemysłowe wymagają czasem zastosowania promienników o zwiększonej odporności na wilgoć. W naszej ofercie posiadamy promienniki IP65 oraz IP67. Dla tej grupy odbiorców zalecamy stosowanie promienników ciepła TERM2000 Raindrop – IP67

Poniżej prezentujemy podstawowe dane dotyczące podczerwieni oraz różnice pomiędzy trzema zakresami promieniowania cieplnego. W podanych danych wyrażnie widać jak oferowane systemy różnią się miedzy sobą w intensywności promieniowania cieplnego.

Ogrzewanie zakładów produkcyjnych