Promiennik tarasowy

Promiennik tarasowy – gdzie się sprawdzi najlepiej?

Kto z nas nie marzy o tym, aby o ciężkim dniu usiąść z kubkiem mocnej herbaty lub chłodnym sokiem w fotelu na dużym tarasie i pooddychać świeżym powietrzem. A czy jest coś lepszego niż spędzenie wolnego czasu wraz z przyjaciółmi, urządzając na tarasie grilla lub kolację? A co, jeśli wszystkie te plany legną w gruzach, ponieważ zamiast zapowiadanego w pogodzie słońca, zaczęły zbierać się ciemne chmury, a temperatura spada nagle o 10 stopni Celsjusza? Pewnie już sobie to wyobraziłeś. A teraz pomyśl, co by było, gdybyś miał możliwość wyjścia na taras i spędzenia tam miłego czasu niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych? Właśnie dla takich osób powstało innowacyjne rozwiązanie – promiennik podczerwieni na taras. To właśnie to urządzenie zapewni, że chłodny wieczór nie będzie przeszkodą do tego, aby odpocząć na tarasie. Promienniki na taras są bardzo łatwe w montażu, jak również są odpowiednie do praktycznie każdych pomieszczeń. Jedyny warunek, jaki musi spełnić Twój taras to możliwość podłączenia promiennika do sieci energii elektrycznej. Promienniki podczerwieni na taras są bardzo oszczędne, dlatego też nie musisz martwić się, że po częstym korzystaniu z tych urządzeń będziesz miał do zapłaty niebotyczne kwoty za prąd. W przeciwieństwie do standardowych metod ogrzewania, promiennik ciepła na taras doskonale sprawdza się także w przypadku otwartych pomieszczeń. Co więcej, można go używać także w przypadku niedokładnie wyizolowanych powierzchni.

Promiennik podczerwieni na taras – bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Promienniki ciepła na taras są nie tylko doskonałym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić na prądzie elektrycznym, ale także są one odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Promiennik tarasowy jest niezwykle bezpieczny, ponieważ najczęściej montuje się go na ścianach lub w okolicach sufitu. Dzięki temu nie musisz się martwić, że dzieci uszkodzą urządzenie lub też będzie ono dla nich zagrożeniem. Specjalna osłona zapobiega poparzeniom, więc nawet w przypadku jego dotknięcia, nic się nie stanie. Promiennik tarasowy jest także bezpieczny dla zwierząt. Nie emituje promieniowania UV, więc jest także odpowiedni dla zdrowia. Promiennik podczerwieni na taras jest urządzeniem, które pracuje bardzo cicho, nie będzie więc przeszkadzać nawet w cichych i dyskretnych rozmowach. Co więcej, promienniki na taras są znane także z tego, że mają właściwości prozdrowotne. Już od wielu lat w medycynie używa się promienników ciepła, które pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Są one wykorzystywane szczególnie w rehabilitacji. W szczególności są odpowiednie dla osób, które zmagają się z problemami układu krążenia. Promieniowanie wytwarzane przez urządzenie emitujące fale IR w organizmie dochodzi do szybszego krążenia krwi w ciele człowieka. Promiennik na taras jest więc także formą terapii dla naszego ciała. Spędzając beztroskie chwile na tarasie możemy także czuć się lepiej. Co więcej, promiennik tarasowy działa na zasadzie lampy rozgrzewającej, która pozytywnie wpływa na leczenie wszelkich urazów i kontuzji. Często urządzenia, które są oparte na tej technice są wykorzystywane także w rehabilitacji sportowców. Ich działanie jest więc bezpieczne. Co więcej, działają niemal natychmiast po uruchomieniu. Dzięki temu możesz od razu cieszyć się ciepłem i przytulnością. Obecność bliskich będzie dodatkowo umilać te chwile.

Promiennik ciepła na taras – jakie są ich główne zalety?

Promiennik podczerwieni na taras ma niewątpliwie wiele zalet, które warto szczegółowo opisać. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują takie cechy tego urządzenia, jak:

 • Możliwość bezpośredniego ogrzewania nie tylko osób, ale i zwierząt oraz przedmiotów;
 • Energia cieplna, jaka jest uwalniana z promiennika, jest nakierowana bezpośrednio na obiekt, który ma zostać ogrzany;
 • Promienniki tarasowe mają bardzo dużą wydajność;
 • Na efekt grzewczy nie trzeba długo czekać – zaraz po uruchomieniu urządzenia promiennik tarasowy emituje promienie podczerwieni, które momentalnie ogrzeją przestrzeń;
 • Uniwersalność urządzenia – promiennik ciepła na taras jest przeznaczony do ogrzewania powierzchni o różnej wielkości, nadaje się więc do ogrzewania dużych tarasów, jak i małych przestrzeni użytkowych;
 • Koszty instalacji tego urządzenia, jak również jego eksploatacji są stosunkowo niskie, szczególnie w porównaniu z tradycyjny mi systemami grzewczymi;
 • Montaż oraz obsłucha promiennika ciepła nie jest skomplikowana. Poradz ą sobie z nim zarówno młode osoby, jak i starsze pokolenia. Fachowiec instalujący urządzenie dokładnie wyjaśni Ci, w jaki sposób prawidłowo korzystać z promiennika tarasowego;
 • Urządzenie nie wymaga konserwacji oraz wymiany przez długie lata, co także zapewnia dużą oszczędność;
 • Różnorodność. Promiennik ciepła na taras może być stacjonarny lub przenośny. Wersje urządzeń, które posiadają mniejszą moc są zazwyczaj przenośne, dlatego też łatwo je przenosić z miejsca na miejsce. Są one dosyć lekkie, dlatego też każdy z domowników może bezpiecznie schować urządzenie do domu, po korzystaniu z niego na zewnątrz.
 • Sterowanie urządzeniem jest niezwykle intuicyjne i proste. Dodatkowo każdy sprzęt jest wyposażony w dokładną instrukcję, która pozwoli samodzielnie rozwiązać większość problemów oraz ustawić najdogodniejsze opcje dla siebie i swojej rodziny.
 • Promiennik na taras jest urządzeniem ekologicznym. Co więcej, podczas jego pracy nie pojawiają się efekty uboczne, takie jak emisja dwutlenku węgla. Urządzenie nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu, pracuje bardzo cicho.
 • Dzięki temu, że jego praca nie polega na cyrkulacji powietrza, we wdychanym przez nas powietrzu nie ma kuru i pyłu;
 • Promiennik tarasowy jest odpowiedni dla osób, które zmagają się z różnymi alergiami, jak również dla ludzi, którzy chorują na astmę;
 • Jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i przedmiotów;
 • Pozwala na osiągnięcie idealnej dla użytkownika temperatury. W wyniku jego działania nie powstaje pleśń ani grzyb;
 • Jego powierzchnia rozgrzewa się do temperatury maksymalnej około 110 stopni Celsjusza, jednak powłoka, jaką urządzenie zostało pokryte zapewnia doskonałą izolację. To sprawia, że nawet po jego dotknięciu, nie grozi nam poparzenie.
 • Najważniejszą z zalet tego produktu jest bardzo małe zużycie energii elektrycznej, co w rezultacie pozwoli nam obniżyć swoje rachunki za prąd.

Promiennik na taras – jak on w ogóle działa?

Promienniki tarasowe działają zupełnie inaczej niż tradycyjne konwekcyjne formy ogrzewania. Przede wszystkim urządzenia te emitują ciepło, które jest pierwotnie wytwarzane przez fale podczerwieni. Następnie fale te są nakierowane na osoby i przedmioty, które są wyczuwalne przez promiennik. Jak więc widać, całe ciepło skupia się na obiekcie, na który jest nakierowany. W przypadku ogrzewania się przy pomocy grzejnika, tak naprawdę otrzymujemy efekt odwrotny. W pobliżu grzejnika ciepłe powietrze ulega cyrkulacji, a co za tym idzie, ulatuje ono do góry pomieszczenia, gdzie miesza się z zimnym powietrzem. W rezultacie przestrzeń, jaką chcemy ogrzać tym sposobem, jest ciągle chłodna, a jedynie przy samym grzejniku możemy odczuć ciepło. Tę różnicę najłatwiej zaobserwować właśnie na tarasie, czyli w miejscu, które nie jest szczelnie zabezpieczone.

Promienniki tarasowe – gdzie je znaleźć i jak wybrać odpowiedni model?

Promienniki tarasowe występują w różnych wariantach. Istnieją urządzenia stacjonarne, które są montowane w jednym miejscu na stałe, jest także sprzęt, który cechuje się dużą mobilnością, ponieważ w łatwy sposób można go przenieść w każdej chwili w dogodne miejsce. Promienniki ciepła na taras posiadają także różną moc grzewczą. Jeśli chodzi o aspekt wizualny, są one produkowane w wielu kolorach, choć najczęściej możemy spotkać się z białą wersją tego urządzenia, ponieważ montowane jest ono najczęściej w okolicach sufitu. Na naszej stronie internetowej poznasz specyfikację wielu modeli tego urządzenia i z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Sprawdź nasze pozostałe promienniki podczerwieni – oferujemy między innymi promienniki ciepła do domu oraz promienniki do sauny.

Promiennik tarasowy

Gwarancja na promienniki 36 miesięcy

Dla tego zastosowania gwarancja wynosi 3 lata włącznie z emiterem.