Ogrzewanie garażu

Ogrzewanie garażu – dlaczego jest takie ważne?

Wiele osób, korzystających z garażu, z pewnością wie, że czas spędzony na majsterkowaniu płynie nieubłaganie. Często wyjście na chwilę kończy się wielogodzinnym pobytem w tym miejscu. Czasami trzeba w nim pozostać także w nocy. W lato nie ma z tym problemu, jednak kiedy nadchodzą już nieco chłodniejsze dni i noce, wtedy wielu z tych majsterkowiczów zastanawia się, czym ogrzać garaż, a także, jakie tanie ogrzewanie garażu sprawdzi się najlepiej. Większość garaży nie jest w ogóle ogrzewanych, a miłośnicy motoryzacji wkładają na siebie kolejne warstwy ubrania, aby zachować ciepło. W tym artykule dowiesz się, jak ogrzać garaż tak, aby ciepłe powietrze z niego nie uciekało, ale również podpowiemy Ci, jakie ogrzewanie do garażu przynosi najwięcej korzyści finansowych. Dzięki temu przestaniesz martwić się tym, że zbliża się okres zimowy, albo tym, że w ubraniach roboczych, które składają się z wielu warstw jest niezbyt wygodnie. Otwórz się na nowoczesną technologię i sprawdź, jak wykonać ogrzewanie garażu przy pomocy naszych innowacyjnych promienników ciepła. Zobacz, jakie korzyści za sobą niesie taki pomysł na utrzymanie ciepła w dogodnej cenie.

Ogrzewanie do garażu – poznaj nasze nowoczesne pomysły

Promienniki ciepła, to idealna odpowiedź na pytanie, czym ogrzać garaż. Ta metoda nie tylko dba o komfort cieplny osób, które spędzają wiele godzin w tym pomieszczeniu, ale także jest niezwykle ekologiczna. Odpowiednie ogrzewanie garażu ma także pozytywny wpływ na pracę, ponieważ dzięki utrzymaniu odpowiedniej temperatury w garażu przyspieszysz swoją pracę. W pracach garażowych często wykorzystuje się różnego rodzaju farby czy kleje, które długo schną, kiedy powietrze jest schłodzone. Ogrzewanie do garażu pozwala pozbyć się tego problemu. Nie trzeba już marnować czasu na czekanie aż wszystko dokładnie wyschnie lub też można zaniechać używania przenośnych grzejników, które nie tylko głośno pracują, ale także pobierają dużą ilość energii. Stwarzają one również niebezpieczeństwo samozapłonu. Promienniki ciepła są znacznie bardziej bezpieczne. Ogrzewanie garażowe z ich użyciem to znaczny zysk. Dzięki ich użyciu nie marnotrawimy prądu, a także ograniczamy straty ciepła, które powstają na skutek cyrkulacji ciepłego powietrza pod sufit pomieszczenia. Co więcej, ogrzewanie garażu przy pomocy promienników ciepła mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Tanie ogrzewanie garażu – czy to w ogóle możliwe?

Według najprostszych wyliczeń, koszt godzinnej eksploatacji lampy w przypadku używania promienników ciepła, to jedynie 2kW, co równa się cenie około 0,9 zł – 1,3 zł za energię elektryczną. Tanie ogrzewanie garażu jest więc możliwe. Tradycyjne ogrzewanie w garażu przy użyciu przenośnych grzejników sprawia, że dopiero po dłuższej chwili, często po kilkunastu minutach, odczuwamy ciepło. W przypadku użycia promienników ciepła, czas też jest skrócony nawet do kilku sekund. Bezpośrednio po włączeniu grzejnika podczerwieni, niezależnie od tego, czy na dworze panuje mróz, sypie śnieg, a w pomieszczeniu było bardzo zimno, odczujesz przypływ ciepła. Ogrzewanie garażowe z zastosowaniem promienników ciepła jest zatem nie tylko wygodne, ale i bardzo praktyczne. Pomyśl, jak długo musiałbyś używać przenośnego grzejnika, aby ogrzać garaż, który nie tylko ma wielką powierzchnię, ale jest dodatkowo bardzo wysoki? Zapewne nie opłacało by Ci się włączać grzejnika na wykonywanie pracy, która nie będzie trwała dłużej niż godzinę. Ogrzewanie do garażu wykorzystujące promienniki sprawi, że nawet w tak krótkim czasie będziesz mógł pracować w dogodnych warunkach.

Czym ogrzać garaż, aby nasze zdrowie na tym nie ucierpiało?

Oprócz kosztów, jakie generuje założenie ogrzewania w garażu, ważną kwestią jest też zdrowie. Wiadomo, że w tym pomieszczeniu przechowujemy różne substancje, często są to kleje, smary, farby, silikony. Jak ogrzać garaż, by nie wdychać kurzu oraz pyłów, a także ograniczyć emisję niebezpiecznych dla zdrowia substancji? Oto kolejna zaleta używania promienników ciepła. To nie tylko świetny pomysł na tanie ogrzewanie garażu, ale zachowanie bezpieczeństwa dla wszystkich osób w nim przebywających. Ich działanie nie wywołuje ruchu powietrza, a co za tym idzie, nie wnoszą one pyłu ani kurzu. Ogrzewanie garażu przy ich pomocy nie wymaga także zagospodarowania dużej przestrzeni na urządzenie. Co więcej, niweluje powstawanie pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Ogrzewanie garażowe z zastosowaniem promienników ciepła nie wymaga montażu dodatkowej wentylacji.

Jak ogrzać garaż przy pomocy promienników ciepła?

Promienniki podczerwieni są stosunkowo nowym wynalazkiem. Ta technologia powstała około 50 lat temu. Obecnie świetnie sprawdza się w przypadku każdych pomieszczeń. Ogrzewanie do garażu z ich pomocą jest nie tylko proste, ale i bezpieczne. Ich główną zaletą jest to, że emitują ciepło jedynie na obiekty, które są w ich zasięgu. Co więcej ogrzewanie w garażu dzięki nim będzie miało także właściwości prozdrowotne. Od wielu lat ta metoda jest wykorzystywana w medycynie w celu pobudzenia krążenia. Promienniki ciepła spowodują więc, że czas wykorzystywany na majsterkowaniu może również przynieść inne korzyści.

 

Oferujemy również między innymi ogrzewanie altan i ogrzewanie tarasów.

Ogrzewanie garażu

Gwarancja na promienniki 36 miesięcy

Dla tego zastosowania gwarancja wynosi 3 lata włącznie z emiterem.