Ogrzewanie ogrodu zimowego i altany

Ogrzewanie ogrodu zimowego – w jaki sposób sobie z nim poradzić?

Wiele osób, które posiadają ogród zimowy nie wie, w jaki sposób założyć w nim ogrzewanie. Obecnie ogrody zimowe to bardzo popularne pomieszczenie, które jest najczęściej spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Jest to połączenie tarasu z salonem. Część osób, które dopiero rozpoczynają budowę, planują jego wykonanie jeszcze na etapie projektowania nieruchomości. Niektórzy wykonują tak zwaną dobudówkę, która często wyglądem przypomina oszklony taras, który posiada także zadaszenie. Jeżeli już zdecydujemy się na taką formę zabudowy, należy także zastanowić się nad formą dostarczania do niego ciepła. Ogrzewanie ogrodu zimowego nie powinno generować zbyt wielu kosztów. Jak więc sprawić, by ogród zimowy miał ekonomiczne ogrzewanie, a zarazem można z niego korzystać niezależnie od pory roku? Żyjąc w Polsce, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiosenne lub jesienne wieczory bywają chłodne, a chcąc odpocząć w ogrodzie zimowym, nie chcemy opatulać się w koce czy polary. Ogrzewanie ogrodu zimowego powinno zatem być przemyślane, aby temperatura we wnętrzu była optymalna zarówno zimą, jak i w cieplejszym okresie. Pomieszczenie to służy przede wszystkim do wypoczynku oraz miłego spędzania wolnego czasu. Zapewnienie w nim ciepła jest więc do tego konieczne. Zwykłe grzejniki często nie sprawdzają się w przypadku ogrodów zimowych, ponieważ ogrzewają jedynie powietrze w ich pobliżu, ich użycie jest także dosyć kosztowne. Ogrzewanie ogrodu zimowego przy pomocy promienników podczerwieni to innowacyjna metoda, która pozwala na uzyskanie optymalnej temperatury każdego wnętrza w zaledwie kilka chwil. Po uruchomieniu urządzenia na podczerwień, ciepło jest niemal natychmiast odczuwalne. Promiennik podczerwieni wygląda elegancko, a także jego użycie nie generuje wielu kosztów.

Czym ogrzać domek na działce?

Kolejnym problemem, z jakim przychodzi się zmierzyć miłośnikom kontaktów z naturą, jest problem ogrzewania domków, które wybudowane są na podwórzu lub też działce. Coraz więcej osób szuka dobrych sposobów na to, czym ogrzać domek na działce, aby w szybki sposób uzyskać odpowiednią temperaturę. Często pomieszczenia, które są stawiane na działce nie mają odpowiedniej izolacji, przez co ciepło bardzo łatwo z nich ucieka. Ogrzewanie altany na działce musi więc zapewniać jak najmniejsze straty ciepłego powietrza. Inaczej będzie ono nie tylko mało efektywne, ale i kosztowne. Zwykłe grzejniki nie są więc dobrym rozwiązaniem. Odpowiadając na pytanie, czym ogrzać domek na działce, musimy więc przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom. Również w tym przypadku, dobrze jest wybrać promienniki podczerwieni. Są one bardzo bezpieczne, szczególnie w przypadku zabudowania, które jest drewniane. Tak naprawdę mają one jeden wymóg, muszą posiadać dostęp do energii elektrycznej. Ogrzewanie altany na działce przy ich pomocy ma wiele zalet. Przede wszystkim sprawdza się dobrze także na niewielkich powierzchniach oraz istnieje możliwość uzyskania ogrzewania zewnętrznego, na przykład na ich tarasach. Co więcej są one bezpieczne dla zdrowia. Istnieją także modele, które można zamontować na stałe, ale również typu urządzeń przenośnych. Jeżeli więc nie wiesz, czym ogrzać domek na działce, do której jest doprowadzony prąd, koniecznie wypróbuj tą metodę.

Ogrzewanie altany na działce – sprawdź jakie to proste!

Ogrzewanie altany to także problem, z którym boryka się wiele osób. Budując altanę chcemy, by można było w niej przesiadywać także wieczorami, które nie zawsze są ciepłe. Altany są miejscem, gdzie chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu. Spędzamy tam również czas ze znajomymi. Ogrzewanie altan powinno być więc proste i efektywne. Współczesna technologia pozwala nam na dokonanie wyboru spośród wielu metod zachowania w nich ciepła. Elektryczne promienniki na podczerwień są jedną z nich. Nie tylko w szybki sposób zapewnią kompleksowe ogrzewanie altany, ale także są niezwykle tanie w użytkowaniu.

Ogrzewanie altany promiennikami elektrycznymi na podczerwień – zalety

Grzejniki na podczerwień wytwarzają promienie, które są podobne do tych, które naturalnie przesyła słońce. Co najważniejsze, promień wytwarzany przez te urządzenia nie jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ nie emituje szkodliwego UV. Ogrzewanie altan tym sposobem jest bezpieczne, a podczerwień dociera na odległość nawet kilku metrów. Otrzymujesz niskie rachunki za prąd, ponieważ zaraz po uruchomienia grzejnika na podczerwień, odczuwasz ciepło. Są one łatwe w montażu i cechują się długowiecznością. Ni wymagają również przeprowadzania kontroli i konserwacji.

 

Oferujemy również między innymi ogrzewanie garaży i ogrzewanie tarasów.

Ogrzewanie ogrodu zimowego i altany

Gwarancja na promienniki 36 miesięcy

Dla tego zastosowania gwarancja wynosi 3 lata włącznie z emiterem.