Promienniki do procesów technologicznych

Promienniki podczerwieni do wygrzewania w procesach technologicznych to urządzenia grzewcze oznaczone jako TERM2000 Technology. Przeznaczone są dla przemysłu a w szczególności do zapewnienia ciepła w procesach wygrzewania i suszenia materiałów. Urządzenia wykonywane są na zamówienie zgodnie z potrzebą procesu technologicznego. Specjalizujemy się w doborze urządzeń oraz systemów sterujących promiennikami. Zastosowanie naszych produktów w procesie technologicznym pozwala na obniżenie kosztów produkcji, usprawnianie i optymalizację procesu, oraz dzięki wydajnym źródłom ciepła, ochronę środowiska. Promienniki podczerwieni TERM2000 to najlepszy wybór na rynku. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy w zakresie promieniowania Infra Red wiele polskich firm usprawniło swoje procesy technologiczne. 

W naszej ofercie znajdują się także urządzenia seryjne których wykorzystanie przyśpiesza suszenie lub podgrzewanie. 

Suszenie, wygrzewanie i utwardzanie przy zastosowaniu krótkofalowych promienników podczerwieni i średniofalowych promienników ciepła.

Promienniki do procesów technologicznych

Reflektory ciepła TERM 2000® z powodzeniem można stosować w przemyśle w procesach wygrzewania i suszenia powierzchni. Zastosowanie promienników krótkofalowej podczerwieni wydatnie skraca czas potrzebny na utwardzenie konwencjonalnych farb i lakierów. Suszenie promiennikami realizowane jest poprzez bezpośrednie dostarczenie energii cieplnej do suszonej powłoki. Dzięki właściwościom „przenikania” fali podczerwonej farba suszona jest równocześnie w całej swojej objętości. Prawie zerowa bezwładność cieplna promienników maksymalnie skraca czas naświetlania (ogrzewania) wybranej powierzchni. Skutkuje to minimalizacją ponoszonych kosztów energii oraz zwiększoną wydajnością produkcji. Poza efektywnością promienniki TERM 2000® zapewniają prawidłowe i zgodne z wymaganiami technologicznymi standardy suszenia. Dzięki „wgłębnemu” suszeniu redukuje się niekorzystny technologicznie „efekt nabłonkowatości”, który utrudnia odparowanie rozpuszczalników.
Promienniki podczerwieni zapewniają dostarczenie maksymalnej dawki energii cieplnej w najkrótszym możliwym okresie czasu. Promienniki te bardzo dobrze sprawdzają się przy suszeniu farb i lakierów opartych na rozpuszczalnikach. 
Zastosowanie średniofalowych źródeł promieniowania cieplnego zalecane jest w suszeniu farb i lakierów, które wymagają niższej temperatury utwardzania cieplnego, dłuższej ekspozycji na promieniowanie IR lub takim, które dzięki swym właściwościom fizycznym lepiej absorbują promieniowanie średniofalowe. Do tego segmentu zaliczamy m.in. lakiery i farby wodne, transparentne lakiery dyspersyjne.
Uzupełnieniem gamy produktów do procesów suszenia są nowoczesne tyrystorowe systemy sterowania mocą. Pozwalają one na zoptymalizowanie czasu suszenia w zależności od potrzeb z zapewnieniem maksymalnej ekonomiki pracy. Zabezpieczają równocześnie sieć energetyczną przed niekorzystnym nadmiernym obciążeniem przy rozruchu urządzeń.

Promienniki podczerwieni projektujemy przy użyciu specjalistycznego oprogramowania 3D.

 

 

przemysłowy promiennik podczerwieni
Przemysłowy promiennik podczerwieni do nagrzewania
Promienniki do procesów technologicznych

Suszenie impregnatu

Moc urządzenia została dobrana w taki sposób aby skrócić czas schnięcia impregnatu do ok 10 sekund.

Promienniki do procesów technologicznych

Nagrzewanie formy

Oczekiwana temperatura 150 st.C masa formy 200 kg.

Promienniki do procesów technologicznych

Nagrzewanie stempli

Oczekiwana temperatura stempla 220 st.C masa 1200 kg to nie jest problem dzięki promiennikom TERM2000 Technology o mocy 75kW

Promienniki do procesów technologicznych

Nagrzewanie folii

Nagrzewanie folii w procesie aplikacji na samochody.

Promienniki do procesów technologicznych

Nagrzewanie folii

Nagrzewanie folii w procesie formowania

Jesteśmy dostawcami promiennikowych systemów dla:

Promienniki do procesów technologicznych

Gwarancja na promienniki 12 miesięcy

Dla tego zastosowania gwarancja wynosi rok włącznie z emiterem.